Stowarzyszenie Druga Runda

Z pewnością, większości osób wydaje się, że gry planszowe to zabawa tylko i wyłącznie dla dzieci. Otóż nic bardziej mylnego ! To właśnie dzięki planszówkom możecie przekonać się na własne oczy, że nowoczesne gry to coś więcej niż rzucanie kostką i poruszanie pionkiem. Posiadamy gry z różnych zakątków świata – dla nas planszówki nie mają ŻADNYCH TAJEMNIC !

Nasza organizacja powstała w lipcu 2012 roku. Impulsem do jej założenia była chęć szerszego dzielenia się pięknym hobby jakim są nowoczesne gry planszowe. Do momentu założenia stowarzyszenia, część naszych członków funkcjonowała w nieformalnej wrocławskiej grupie. To właśnie wtedy zainspirowaliśmy się do stworzenia pierwszego w Polsce, otwartego dla wszystkich i bezpłatnego Festiwalu Gier Planszowych. Na bazie wieloletnich doświadczeń i codziennego obcowania z planszówkami w 2011 roku przeprowadziliśmy pierwszą edycję Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych „Wrocław Games Fest”.

Od tamtej pory rozpoczęliśmy pracę na stworzeniem Drugiej Rundy. Udało się – 10 lipca 2012 roku, zostaliśmy zarejestrowani. Wtedy też rozpoczęły się ciężkie prace nad tym, aby Stowarzyszenie nie było martwym ciałem na potrzeby organizacyjne imprezy, ale żeby festiwal był dodatkiem do codziennej działalności. Przez kilka lat spotkaliśmy wielu, życzliwych nam ludzi, a w szczególności Was – naszych fanów, gości, przyjaciół i współpracowników. Przez zaledwie 3 lata, zrealizowaliśmy kilkadziesiąt małych bądź większych projektów, propagujących gry planszowe jako doskonałą formę aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednak równie ważnym dla nas aspektem gier planszowych jest ich rozbudowana strona edukacyjna, którą wykorzystujemy w naszej codziennej pracy. Współpracujemy z czołowymi wydawnictwami z Polski oraz wieloma partnerami z poza granic naszego kraju. Dzięki wielu wysiłkom udało się nam nawiązać współpracę z wieloma instytucjami i firmami spoza branży gier.

W chwili obecnej jesteśmy zdecydowanym liderem i jedną z czołowych organizacji pozarządowych w kraju prowadzącą tak szerokie działania na rzecz promocji gier planszowych. Posiadamy prawdopodobnie najbogatszą w kraju bibliotekę gier, liczącą ponad 800 różnych tytułów i przeszło 1 000 egzemplarzy. Nasi wolontariusze i animatorzy poznają tajniki nowoczesnych planszówek, aby później móc się z Wami dzielić zarówno znajomością zasad jak i radością z uprawiania tego pasjonującego hobby !

Od początku jednym z projektów Stowarzyszenia Druga Runda jest WROCLAW GAMES FEST – Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych organizowany w ścisłej współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Urzędem Miasta Wrocławia. Każdy kto nie jest przekonany do gier planszowych, może odwiedzić imprezę i przekonać się na własnej skórze „z czym to się je”. Jeżeli nie mieliście do tej pory do czynienia z tego rodzaju rozrywką, to nie może Was zabraknąć na WGF !