Dla mediów

Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych – WROCŁAW GAMES FEST, jest wydarzeniem odbywającym się cyklicznie raz do roku – w drugiej połowie listopada.

Festiwal powstał z pasji do nowoczesnych gier planszowych i chęci dzielenia się nią z tymi, którzy nie poznali jeszcze jej uroków. Głównym celem organizacji tego wydarzenia jest propagowanie gier planszowych jako doskonałej formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz nowatorskiej formy edukacyjnej.

Podczas każdej edycji staramy się pokazać, że gry planszowe poza zabawą, niosą za sobą także ogromny potencjał edukacyjny. Odbiorcami Festiwalu poza studentami, stały się całe rodziny, które przyjeżdżają z różnych zakątków naszego regionu jak i całej Polski. Średnia frekwencja w trakcie WGF wynosi ok. 900 osób. Niewątpliwie wykazuje to, iż taką formą spędzania wolnego czasu można zainteresować bardzo szerokie grono odbiorców.

Naszym celem jest stworzenie na terenie Wrocławia, cyklicznej imprezy na międzynarodową skalę, w której wezmą udział polskie oraz zagraniczne wydawnictwa prezentujące swoje gry planszowe, jednocześnie łącząc to z przeprowadzeniem rywalizacji sportowej w formie rozgrywek i konkursów wśród odwiedzających.

Od samego początku skutecznie realizujemy nasze główne założenie, aby wstęp na festiwal był bezpłatny dla odwiedzających, co pozwala na zdecydowane zwiększenie frekwencji.  W ten właśnie sposób, Wroclaw Games Fest stał się największym i najpopularniejszym Festiwalem Gier Planszowych na Dolnym Śląsku. Naszym życzeniem jest aby Wrocław stał się największym i najpopularniejszym Miastem Spotkań także przy planszy.

Chcesz napisać do nas w swoim medium? Skontaktuj się z nami w celu uzyskania notatki prasowej dotyczącej najbliższej edycji Wrocław Games Fest!