Atrakcje i harmonogram WGF 2016

Jesteście ciekawi co czeka Was na VI edycji Wrocław Games Fest 2016!

Prezentujemy oficjalny PROGRAM FESTIWALU*:

Program WGF 2016 – SOBOTA

10:00 – Otwarcie imprezy

12:00 – Munchkin**

13:00 – Spaghetti**

14:30 – Wyspa Skye**

16:00 – Haru Ichiban**

18:00 – Activity**

20:00 – Zakończenie pierwszego dnia imprezy

Program WGF 2016 – NIEDZIELA

10:00 – Otwarcie imprezy

12:00 – Splendor**

13:30 – Rival Kings**

13:30 – nauka gry w Ashes

14:30 – Mr. Jack**

15:30 – Halli Galli**

16:00 – Cthulu Światy**

18:00 – Zakończenie drugiego dnia imprezy

Program WGF 2016 – punkty stałe

Strefa TRICK LOGIC

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez właściciela marki Trick Logic, firmę MSAV!

Zasady są proste – weźcie udział w konkurencjach „DOMINO challenge” polegającej na układaniu domina na czas lub „SKYTOWER challenge” polegającej na budowaniu jak najwyżej wieży z klocków! Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni cennymi zestawami kloców Trick Logic!

Strefa WROCŁAWSKIEJ AKADEMII TAEKWON-DO

Lubicie sztuki walki? Jesteście fanami planszówek? Wystarczy, że tylko jedna odpowiedź jest pozytywna! Oznacza to, że musicie wypróbować system gier planszowych, karcianych i logicznych – TAEKWONDIX! Po raz pierwszy projekt ten zostanie zaprezentowany tak szerokiej publiczności. Musicie to zobaczyć i wypróbować!

Strefa HOBBITY.EU

Po raz kolejny na WGF  będziecie mogli poznać i wypróbować najnowsze produkcje naszych przyjaciół z Nowego Sącza. Lubicie Celestię? Z pewnością zainteresuje Was najnowszy dodatek Celestia: Mała Pomoc. Znacie Tokaido? Z przyjemnością pokażemy Wam jak działa najnowsze rozszerzenie Tokaido: Matsuri. Nie zabraknie także wielkoformatowego FIEF’a z dużymi budynkami!

Strefa LUCRUM GAMES

Wielu z Was z pewnością kojarzy największy hit wydawnictwa Lucrum, czyli Przebiegłe Wielbłądy! Co tym razem zobaczycie na WGFie? Przebiegłe Wielbłądy w wersji karcianej, Podejrzani, Yeti, czy przedpremierowy pokaz gry Najemnicy. To i wiele innych ciekawostek będzie na Was czekać w strefie Lucrum Games.

Strefa PANINI

Strefą naszego kolejnego partnera będzie cały festiwal. Bacznie wypatrujcie przedstawicieli PANINI, którzy w trakcie dwóch dni będą mieli dla Was całą masę prezentów i bez oporów Was nimi obdarują! Nie zabraknie też prezentacji gier tego wydawnictwa.

Strefa MARAJO

Tradycyjnie na naszym festiwalu nie może zabraknąć stoiska zaopatrzonego w najciekawsze i najlepsze gry planszowe. Zbliżający się Mikołaj i obecność na WGF to doskonała okazja, aby zaopatrzeć się w prezenty, a to wszystko w (jak zwykle dla Was) bardzo atrakcyjnych cenach!

Strefa LACERTY

Nasze wrocławskie wydawnictwo, zaprezentuje Wam swoje największe hity. Zaczynając od dobrze znanych tytułów, takich jak Agricola, Pandemia, czy Kawerna, kończąc na nagradzanych i docenionych w ostatnim czasie na całym świecie szlagierów, a wśród nich będą Wyspa Skye, Mombasa czy Pandemia Cthulhu! Macie pytania dotyczące zasad? Chcecie poznać najnowsze produkcje Lacerty? Nie możecie ominąć ich stoiska!

Strefa GALAKTY

Wiek złodziei pojawi się w sklepach w poniedziałek 21 listopada, jednak już w sobotę 19 listopada na Wrocław Games Fest będziecie mogli spróbować swoich sił w złodziejskim pojedynku o (nie)sławę i bogactwo. Specjalnie na to wydarzenie zaproszony został autor gry, Sławomir Stępień, który wyjaśni Wam zasady i przeprowadzi przez całą rozgrywkę. Możecie wypytać go o wszystko – inspiracje, proces twórczy i współpracę z wydawnictwem – to niepowtarzalna okazja, żeby poznać twórcę najnowszej polskiej gry planszowej – i jednej z nielicznych gier w złodziejskim klimacie!

Konkurs WIEDZY o GRACH PLANSZOWYCH

Jesteś ekspertem w dziedzinie nowoczesnych planszówek, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z grami? Niezależnie od tego na jakim jesteś etapie swojej przygody z tym fascynującym hobby, wszystkie odpowiedzi na nasze pytania znajdziesz na miejscu! Liczy się wyłącznie spryt, zarówno w odnalezieniu odpowiedzi jak i pytań.
Odszukaj 23 pytania, udziel poprawnych odpowiedzi w sobotę do godziny 18:00 i w niedzielę do godziny 16:00, a następnie zostaw je w urnie w punkcie akredytacyjnym.

Leave a comment