Cały czas staramy się, aby na WGFie było dla Was jak najwięcej atrakcji! Tym razem mamy przyjemność poinformować Was, że dołączyło do nas wydawnictwo:Będziecie mieli okazję poznać ich najnowsze pozycje, a jakie – zapoznajcie się z słowem od FoxGames dla gości WGFu 

Wydawnictwo FoxGames powstało jesienią 2013 roku jako odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowanie grami planszowymi klientów grupy wydawniczej Foksal. W swojej ofercie mamy gry zarówno dla najmłodszych graczy, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z planszówkami (m.in. Straszny Dwór, Ciasteczkowe potworki, Pingolo, Gobblety, Zaplątana Sawanna) dla starszych, bardziej zaawansowanych graczy (m.in. Eko, Światowy konflikt, nIQczemni szaleni naukowcy, Atak Zombie, Sztuka wojny czy Wikingowie na pokład!), ale przede wszystkim dla całych rodzin, które chcą wspólnie spędzać czas przy grach planszowych.

Wydajemy zarówno gry znane i doceniane w innych krajach, jak również nowe, oryginalne projekty polskich i zagranicznych autorów.

Na Game Fest będziecie mogli zagrać w następujące nasze nowości:

Koszmarium

Cicho sza! – cokolwiek byś nie usłyszał, poczuł lub dostrzegł kątem oka, nie obracaj się. ON może stać tuż za twoimi plecami! Czujesz na skórze jego oddech? A co jeśli spogląda właśnie teraz na grę, którą trzymasz w rękach? I drapiąc się po głowie, zastanawia się… skąd u licha masz to pudełko, skoro  skrzętnie ukryto je w Koszmarium – najodleglejszym zakątku Krainy Snów, do którego dostępu bronią potwory zrodzone z sennych koszmarów?

Koszmarium to gra, w której spotkasz i zmierzysz się ze swoimi przerażającymi snami. W pudełku znajdziesz kafle nocnych widziadeł, z których przyzywane są potwory. Użyte we właściwy sposób  stworzą najbardziej nierzeczywiste monstra o niewyobrażalnej sile. Przyzwij pięć potworów, staw im czoła i przejmij nad nimi kontrolę. Stwórz takie monstra, które sprawią, że przeciwnikom zabraknie tchu… z przerażenia. Tylko w ten sposób będziesz mógł opanować własne lęki i przejąć kontrolę nad Koszmarium i ulotnym Kryształem Paniki.

Zaplątana Sawanna

W grze Zaplątana sawanna wcielisz się w naukowca, który postanowił badać zwyczaje zwierząt zamieszkujących sawannę. Jednak nie jest to gra naukowa. Co to, to nie. Jest to gra sprytu i strategii. W dodatku prosta i przyjemna. Taka jak lubisz, przynajmniej my mamy taką nadzieję. Nie daj się jednak zwieść. Wygrać wcale nie będzie łatwo. A gdy już wszyscy dobrze poznacie zasady, walka będzie jeszcze bardziej zacięta. To znaczy zaraz po pierwszej rundzie.

Twoim zadaniem będzie sprytnie oddzielać jedne zwierzęta od drugich za pomocą specjalnego sznurka (tak! zestaw sznurków znajduje się w tym pudełku). Stwórz różnorodne grupy zwierzaków i skutecznie przeprowadź ich badania. Oczywiście najważniejsze jest zdobycie za to wszystko punktów szybciej niż przeciwnicy!

Wikingowie na pokład!

Jest wiosna i wikingowie przygotowują się do kolejnej kupieckiej wyprawy. Twoim zadaniem jest tak rozmieścić swoją załogę, aby przejąć kontrolę nad najlepiej zaopatrzonymi okrętami. Możesz też właściwie obstawić zwycięzców tej rywalizacji (a nie musisz to być Ty!), by zyskać cenne punkty. Strategia działania należy tylko do Ciebie!

Działaj sprytnie, obserwuj innych i nie daj się przechytrzyć wodzom pozostałych drużyn wikingów. Nie zapomnij – to Ty masz panować na morskich szlakach handlowych.

Eko

Na owianej tajemnicą pustyni Ekö, do życia budzą się targane wiatrem piasek i skały. Formują się w służebne zastępy, czekając na rozkazy. Zapętlone w tryby czasu armie niestrudzonych wojowników od niepamiętnych czasów stają naprzeciw siebie… bez końca.

Ekö to oryginalna gra planszowa, w którą zagrasz ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi, bez względu na ich wiek czy doświadczenie. Łączy ona ze sobą finezję gry logicznej i piękną oprawę graficzną. Intuicyjne zasady oraz głębia rozgrywki sprawiają, iż wielokrotnie będziecie po nią sięgać. Połącz spryt i logiczne myślenie. Przechytrz przeciwnika, analizuj jego ruchy, zaskocz go, gdy najmniej się tego się spodziewa i zostań niepodzielnym  władcą pustyni… zanim wszystko zacznie się od nowa i trwać będzie bez końca.

Leave a comment