Minął już tydzień od zakończenia VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – Wrocław Games Fest 2016.

Musimy przyznać, że tegoroczna edycja zaskoczyła chyba wszystkich – nie tylko nas jako organizatorów, ale także Was – naszych szanownych uczestników! W tym roku mieliśmy do czynienia z wyjątkowo rekordową edycją pod wieloma względami. Tym bardziej dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Idąc drogą podziękowań:

– Szczególne podziękowania dla Was– uczestników, osób bez których ten Festiwal by nie istniał. Przybyliście w tym roku tłumnie! Naładowaliście nasze akumulatory, doceniliście nasze wysiłki i pokazaliście po raz kolejny, że WGF nie bez powodu jest największą imprezą związaną wyłącznie z grami planszowymi na Dolnym Śląsku! Po prostu mamy najwspanialszych uczestników! 

– Podziękowania dla Gminy Wrocław, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – dla wszystkich pracowników, życzliwych ludzi, merytorycznych rad i nieocenionego wsparcia jakiego nam udzieliliście po raz kolejny!

– Podziękowania należą się wszystkim pracownikom, animatorom i wolontariuszom Stowarzyszenia Druga Runda, którzy przez wiele miesięcy ciężko pracowali na tak ogromny sukces 

– Wielkie podziękowania dla naszych Patronów medialnych, którymi w trakcie tej edycji byli: Czwórka Polskie Radio, TV Sudecka, Radio LUZ, GamesFanatic, www.wroclaw.pl, dlaStudenta.pl oraz przedstawicieli innych mediów, których gościliśmy na naszym Festiwalu: Gazeta Wrocławska, Polsat News, Gazeta Wyborcza, WrocLife.pl, Echo24.tv. Dziękujemy także wszystkim blogerom i portalom branżowym, które zamieściły informację o naszym wydarzeniu na swoich łamach 

– Z całego serca i szczerze, nie ukrywając nadziei na kolejne lata współpracy, dziękujemy naszym sponsorom, którymi w tym roku byli: Perfecta, Panini, Granna, Czech Games Edition, Egmont, MSAV właściciel marki Trick Logic, Marajo, Rebel.pl, Hobbity.eu, Piatnik, Lacerta, Wimarol, Franjos,  G3, Black Monk, Baldar, Lucrum Games, Rubicon i Wrocławska Akademia Taekwon-do.

WGF 2016 w liczbach:

– ponad 1 400 odwiedzających;

– ponad 1 200 wypożyczonych gier;

– ponad 1 000 różnych tytułów w wypożyczalni;

– ponad 400 osób wypożyczających gry;

– ponad 200 rozdanych nagród i upominków;

– średnio 40 km przebytych pieszo przez każdą niebieską koszulkę od godziny 16:00 w piątek do godziny 5:00 nad ranem w poniedziałek;

– ponad 20 członków SDR zaangażowanych w cały projekt;

– ponad 11 ton przetransportowanych materiałów na Halę i z powrotem;

– średnio 8 godzin, przespał każdy kto miał na sobie niebieską koszulkę SDR od godziny 10:00 w piątek do godziny 5:00 w poniedziałek.

Jeżeli jesteście ciekawi co jeszcze robimy w ciągu roku? Gdzie spotkacie planszówki (i nie tylko) organizowane przez Stowarzyszenie Druga Runda? Może chcecie dołączyć do grona osób należących do naszej organizacji? Zapraszamy serdecznie na naszego facebook’a! Już niebawem będziemy mieli dla Was wiele nowych informacji co do przygotowywanych atrakcji na przyszły rok, a ich podsumowaniem znowu będzie Wrocław Games Fest, jednak tym razem 2017!  Już teraz rezerwujcie sobie weekend w drugiej połowie listopada 2017, żebyśmy znowu mogli się spotkać razem, na największej planszowej uczcie w tej części Polski.

Leave a comment